Se afișează postările cu eticheta Altele. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Altele. Afișați toate postările

Back to blogging


De mai bine de câteva luni nu am mai scris nimic pe blogul ăsta. Acum câteva zile mi-a venit o poftă de blogăreală... ceva de nedescris. Și iată-mă aici... din nou, dar diferit.

Cum adică diferit? Foarte simplu! Aici va fi doar blogăreală, nimic mai mult. Voi scrie ce gândesc, ce vreau, când vreau. Nu găsiți reclame, link-uri afiliate, advertoriale și alți draci bălțați. Scopul blogului acesta e să scriu ce am în minte, apoi să socializez cu oamenii care mă citesc și care mă vor citi. E foarte simplu.

Consider că e o pierdere de timp să te lupți ca Tarzan să scoți niște lei dintr-un blog. În plus, în România... blogul nu e o sursă solidă de a câștiga bani. E foarte slab la noi. Advertiserii sunt absolut slabi, advertoriale peste advertoriale, același rahat găsit pe nșpe mii de bloguri, promovând un produs pe care nu l-ai testat. Been there, done that. It sucks!

În viața mea offline am un loc de muncă stabil, normă întreagă. Și sunt foarte fericit cu job-ul pe care îl am. Mă consider foarte norocos. De asta nu vreau să mă strofoc să scot ceva dintr-un blog. Investești timp, iar rezultatele apar târziu, uneori prea târziu. 

Aaa, da. Și să nu uit să menționez că cine vrea să fie la curent cu activitatea mea în afara blogului, o poate face urmârindu-mă pe profilul personal de Facebook, Twitter sau Google+. Nu am pagină de "laicuri". Eu cred că e inutil să faci o pagină de Facebook pentru o persoană. Nu sunt vedetă, deci... Rămân clasic. Just.. hit that follow button, will ya?